به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ روزنامه «نیویورک تایمز» نوشت، یک مقام آگاه در دولت آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی منبع اطلاعات محرمانه ای بوده که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در دیدار هفته گذشته خود با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و «سرگئی کیسلیاک» سفیر مسکو در واشنگتن، آن را افشاء ساخته است.

انتشار گزارشاتی جنجالی از سوی برخی رسانه ها از جمله روزنامه «واشنگتن پُست» در خصوص درز برخی اطلاعات محرمانه پیرامون گروه تروریستی داعش در دیدار ترامپ با مقامات بلندپایه روسیه، مقامات کاخ سفید را با دردسر تازه ای مواجه ساخته است.

رژیم صهیونیستی یکی از مهمترین متحدان آمریکا و از گردآورندگان اصلی اطلاعات در منطقه خاورمیانه است. حال انتشار این خبر که ترامپ برخی از حساس ترین اطلاعات [محرمانه] اسرائیل [در خصوص داعش] را نزد مقامات روسیه افشاء ساخته است، می تواند به روابط دوجانبه واشنگتن- تل آویو آسیب بزند.

این اقدام ترامپ همچنین احتمال درز این اطلاعات محرمانه به مقامات ایران را- که متحد نزدیک روسیه و دشمن اصلی اسرائیل در خاورمیانه بشمار می رود- افزایش می دهد.

شایان ذکر است که مقامات رژیم صهیونیستی این خبر را که منبع اطلاعات درز یافته به روسیه هستند، تأیید نمی کنند.

«ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن در بیانیه ای که از طریق پست الکترونیکی برای روزنامه نیویورک تایمز ارسال کرد، بر حفظ روابط نزدیک واشنگتن- تل آویو در مقابله با تروریسم تأکید کرد.

[ad_1]

اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای اربعین سلام محفوظ است.
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد