رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهیدانی امنیت:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کـــردند: این انقلاب از نخست با دشمنی‌های دشوار مواجه بود؛ حالا به این هارت‌وهورت‌های این کسی که تازه آمده در آمریکا نگاه نکنید؛ این‌ها جدید نیست.

به نقل روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به گرازش از پایگاه هشدار‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت  آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدانی مدافع حرم و شهیدانی مرزبان، با تأکید بر اینکه شهیدان حق حیات بر این کشور دارند و همه آقام و مسئولان باید خود را زیر بار منت شهیدان و خانواده شهیدان بدانند، به نقل کردان خصمانه و تهدیدآمیز اخیر مقامات امریکایی اشاره کـــردند و با گزافه خواندن آن، گفتند: دولتآقاان امریکایی از ابتدای پیروزی انقلاب همواره به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی بوده اند اما نخواهند توانست به ملت ایران سیلی بخانومند بلکه این ملت هست که به آنها سیلی خواهد زد.

حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای این دیدار، مفهوم «شهادت» را مقوله‌ای عمیق و دارای معانی بلند و یک معامله پرسود با خداوند متعال خواندند و افزودند: شهادت یک «مرگ تاجرانه» هست و در این معامله، خداوند جان انسان را که ضایع‌انجام گرفتنی و از بین‌رفتنی هست، در مقابل سعادت ابدی خریداری می‌کند و شهید به مقامی می‌رسد که قدرت شفاعت پیدا می‌کند.

ایشان، صبر و هستقامت خانواده شهیدان در مصیبت از دست دادن نزدیک‌ترین افراد خود را، یک ارزش زیاد والا دانستند و خاطرنشان کـــردند: عوامل اصلی حفظ انقلاب اسلامی و قدرت آن، مفاهیم و ارزشهای عظیمی همچون «شهادت، جهاد و صبر و هستقامت خانواده های شهیدان» هست و دشمن تلاش دارد تا این ارزشها را از جامعه بگیرد و متأسفانه برخی نیز در این چارچوب قلم‌فرسایی می‌کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به بقای نظام اسلامی با وجود مواجهه با دشمنی های دشوار، گفتند: گزافه‌گویی‌های مدیر جمهور امریکا موضوع جدیدی نیست زیرا نظام اسلامی از ابتدا با توطئه های گوناگونی مواجه بوده هست اما بدخواهان ملت ایران هیچ غلطی نتوانسته اند بکنند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کـــردند: آن زمانی که نظام اسلامی یک نهال تازه‌روییده و نحیف بود، نتوانستند به آن آسیبی برسانند، چه برسد به اکنون که این نظام به یک درخت تناور تبدیل انجام گرفته هست.

ایشان با اشاره به نقل کردان اخیر مقامات امریکایی مبنی بر تلاش برای تغییر نظام اسلامی خطاب به آنها گفتند: در طول ۳۸ سال گذشته، چه زمانی بوده که شما نمی خوهستید نظام اسلامی را تغییر دهید، اما همواره سرتان به سنگ خورده هست و از این پس هم همین‌گونه خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی، مقامات جدید کاخ سفید را بی‌تجربه و تازه‌کار خواندند و تأکید کـــردند: این افراد بی‌تجربه، ملت و مسئولان ایران را نشناخته اند و هنگامی که تو دهنی بخورند، آن زمان متوجه خواهند انجام گرفت، حساب و کتاب چیست!

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: سردمداران امریکا، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در تلاش برای ساقط کـــردن نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، اما کسانی که چنین حسرتی داشتند، این آرزو را به گور بردند و از این پس نیز همین‌گونه خواهد بود.

ایشان تأکید کـــردند: همه اعم از دشمنان، دوستان با اخلاص و دوستانی که برخی مواقع دلشان می لرزد، بدانند جمهوری اسلامی مستحکم و با اقتدار تکمیل ایستاده و دشمنان نمی توانند به ملت ایران سیلی بخانومند بلکه ملت به آنها سیلی خواهد زد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ارزش شهیدان باید در جامعه معلوم باانجام گرفت، در تجلیل از نقش شهیدان مدافع حرم گفتند: اگر شهیدان مدافع حرم نبودند، امروز باید با «عناصرِ فتنه‌گر، خبیث و دشمن اهل‌بیت(ع)» در منطقههای ایران می‌جنگیدیم، زیرا آنان قصد داشتند از مرزهای عراق وارد ایران شوند اما جلوی آنها گرفته انجام گرفت و تار و مار انجام گرفتند و اکنون نیز در عراق و سوریه به‌طور تکمیل در حال ریشه‌کن انجام گرفتن هستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، امنیتِ کنونی کشور را مرهون مدافعان حرم و مدافعان مرزهای ایران دانستند و افزودند: امنیت مرزها و منطقههای کشور به برکت تلاشهای مرزدارانی هست که با همه وجود از ایران دفاع، و همچنین از ورود مواد مخدر جلوگیری می‌کنند، به صورت حتم این تلاشها به‌نیکوی دیده نمی‌شود و مرزداران و شهیدانی مرزی، مظلوم هستند.

ایشان، شهیدانِ فعالیت‌های امنیتی و هشداراتی را از جمله دیگر فداکاران در تأمین امنیت و جلوگیری از اقدامات تروریستی و کشته‌انجام گرفتن آقام بی‌گناه خواندند و گفتند: خدمت به کشور فقط تأمین آب و نان نیست بلکه بالاتر از آن، تأمین امنیت هست و شهیدان و مدافعان حرم و مرزها و منطقههای کشور، با تأمین امنیت، حق حیات بر گردن کشور دارند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم قدردانی از شهیدان و خانواده‌های آنان، خاطرنشان کـــردند: همه زیر بار منت شهیدان هستیم و هر کس در جهت فراموش انجام گرفتن یاد شهیدان یا اهانت و بی‌اعتنایی به خانواده‌های آنان کاری انجام دهد، در واقع به کشور خیانت کـــرده هست.

در پایان این دیدار، نماز مغرب و عشاء به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه انجام گرفت و حاضران روزه خود را همراه با ایشان افطار کـــردند.

[ad_1]

اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای اربعین سلام محفوظ است.
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد