مرکز مدیریت حوزه های علمیه در اطلاعیه ای حادثه تلخ حمله به حجت الاسلام والمسلمین خلیل ذوالفقاری، روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر در ایستگاه متروی شهرری را محکوم کرد.

مرکز مدیریت حوزه های علمیه حادثه تلخ حمله به روحانی آمر به معروف در متروی تهران را محکوم کردوارث: مرکز مدیریت حوزه های علمیه در اطلاعیه ای حادثه تلخ حمله به حجت الاسلام والمسلمین خلیل ذوالفقاری، روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر در ایستگاه متروی شهرری را محکوم کرد که متن این اطلاعیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

{كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ تَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ …} (آل عمران: ۱۱۰)

فريضة امر به معروف و نهي از منکر از بنيادي‌ترين واجبات شرعي بر همه مسلمانان است که خداوند حکيم آن را براي تحقق نظارت اجتماعي، سلامت جامعه و پيشگيري از گسترش فساد و معصيت و ناامني تشريع نموده است.

دلاور مرداني که با شهامت و شجاعت خويش به حمايت از هويت و ناموس جامعه و بازداشتن مُفسدان از ظلم و تجاوز به حقوق ديگران مي‌پردازند و مصداق {وَ لْتَكُنْ مِنْكُمْ أُمَّةٌ يَدْعُونَ إِلَى الْخَيْرِ وَ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ يَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ…} مي‌شوند ماية افتخار ملت رشيد مسلمان ايران‌اند و آنان که جان خويش را در راه انجام اين فريضه و نجات مظلومان در طبق اخلاص نهاده حسينيان زمان هستند که به مولاي خويش سالار شهيدان۷ اقتدا نمودند، آنگاه که در تبيين فلسفه قيام و سفرش به کربلا فرمود: «انما خرجت لطلب الاصلاح في امة جدّي اريدان آمر بالمعروف وانهي عن المنکر».

فداکاري روحاني دلسوز حجة الاسلام خليل ذوالفقاري که در حادثه تلخ مترو تهران براي دفاع از مظلوم و حمايت از ناموس جامعه مورد تهاجم شديد قرار گرفت و اکنون در بيمارستان بستري است، و نیز حمايت مردم غیور از اين آمر به معروف نمادي زيبا از تعهد ديني و عواطف انساني است که از افتخارات ملت رشيد ايران است، حمله يک شرور به آمر به معروف و ضرب و جرح وي زنگ خطري براي دولت و ملت قهرمان است که بيش از اين اجازه ندهند افراد شرور يا ناآگاه به ترويج فساد و ابتذال و نقض عفت و حياء و حجاب جامعه بپردازند، زيرا سکوت ذلت‌بار در برابر جسارت‌ها و هنجار شکني‌هاي مفسدان گناهي است که همه جامعه را در کام تباهي و آتش غضب الهي فرو خواهد برد {وَ اتَّقُوا فِتْنَةً لا تُصِيبَنَّ الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنْكُمْ خَاصَّةً}.

در اين رابطه نکاتي به استحضار ملت شريف ايران مي‌رسد:

سلامت جامعه و پيراستگي آن از همه انحرافات و ابتذالات اخلاقي از اهداف اصلي بعثت پيامبران بوده است. اکنون که متأسفانه پديده‌ها و جريان‌هاي نگران‌کننده‌اي از مظاهر ضد اخلاقي در جامعه ما پيدا شده، شايسته است مسئولان ذي‌ربط و عموم ملت رشيد ايران، با عزمي راسخ  و برنامه‌ريزي جامع به محو همه نمادهاي ابتذال و جايگزيني عفت و حجاب و امنيت بپردازند.

اقدام شجاعانه و دلسوزانه اين روحاني فداکار و حمايت دليرانه مردم و نيروي انتظامي از وي و اقدام به موقع در پيشگيري از افزايش شرارت و ضرب و جرح ستودني است و لازم است از آنها تقدير گردد.

کليه مسئولان دستگاه‌هاي نظام اسلامي فرمان مقام معظم رهبري به قوه قضائيه را سرلوحه اقدامات خويش قرار دهند که فرمودند:« قوه قضائيه لازم است از آمران به معروف و ناهين از منکر حمايت کند».

اميد است با تصميم و اقدام انقلابي مشترک مسئولان نظام و ملت مؤمن ايران شاهد پاکيزگي جامعه از مفاسد وآراستگي به همه فضائل اخلاقي گرديم.

مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه

[ad_1]

اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای اربعین سلام محفوظ است.
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد